Skoči na glavno vsebino

V sredo, 7. 10. 2015, smo se otroci in strokovni delavci (oddelka Pikapolonice in Mačice, enota Mehurček) odpravili v Citycenter Celje, kjer smo obiskali Laboratorij otroške vedoželjnosti. Otroci so sodelovali v zanimivih delavnicah in izvajali zabavne in poučne eksperimente. Vodila nas je dobro pripravljena ekipa »znanstvenikov«, še posebej bi pohvalili dr. Pipeto in dr. Epruveto, ki sta otroke zelo dobro motivirala. Glede na to, da smo vedeli, da bo dogodek trajal tri ure, smo se strokovni delavci spraševali, ali bodo aktivnosti naravnane tako, da bodo otroci zanje ves čas motivirani. Vse skrbi so bile odveč, saj so bile delavnice in eksperimenti zanimivi, pestri, zabavni in poučni in je čas še prehitro minil. Otrokom je bilo dogajanje tako zanimivo, da bi lahko eksperimentirali še naprej. Prehajali so namreč iz delavnice v delavnico brez nepotrebnega čakanja, veliko izdelkov, ki so jih naredili sami, so lahko odnesli domov (npr. gel za lase, kopalno sol, sladoled – smo pojedli takoj). Celoten dogodek lahko samo pohvaliva in vsi si želimo sodelovanja še v prihodnje.

Zapisali: Magda Klokočovnik in Suzana Križanec

no images were found

Dostopnost