Skoči na glavno vsebino

Petkovo jutro v vrtcu se je pričelo polno pričakovanja, nasmejanih obrazov in nestrpnega spraševanja: »Kdaj se bomo že odpravili? Pa kdaj pride avtobus?«

Po zajtrku smo se z avtobusom odpeljali proti Rogaški Slatini. Za marsikaterega otroka je bila to prva vožnja in hkrati nepozabna izkušnja.  Bolj ko smo se približevali Rogaški Slatini, bolj so nas greli sončni žarki in nam še dodatno polepšali naš radoživi prihod.

Razigran izstop iz avtobusa, sprejem v Kulturnem centru Rogaška Slatina, postavitvena vaja na odru, oblačenje folklornih kostumov, urejanje »frizur«, ogled drugih nastopajočih skupin … vse to je na otroke naredilo posebno pozitiven vtis.  Polni pričakovanja, dobro pripravljeni in z ogretimi glasilkami smo se podali na oder. Primerno glasni, otroško razigrani ter žarečih očk smo odigrali, odplesali in odpeli svojo odrsko postavitev CIGANČEK. Občinstvo, med katerimi je bilo tudi veliko staršev, dedkov, babic … so nas nagradili z močnim, iskrenim aplavzom.

Zadovoljni, prijetno utrujeni in polni novih vtisov smo se vrnili nazaj v vrtec.

  Vodja otroške folklorne skupine: Nina Gajšek

no images were found

Dostopnost