Skoči na glavno vsebino

Skupno in aktivno sodelovanje med Vrtcem Zarja-enota Iskrica in OŠ Lava poteka že desetletja.

Vidik sodelovanja razumemo kot vzgojno-izobraževalno strategijo, ki zajema in povezuje sodelovanje predšolskih otrok, vzgojiteljic in učiteljic, svetovalnih delavcev, šolarjev, in seveda tudi staršev. To sodelovanje ne pomeni le sodelovati v nečem, ampak biti del nečesa, kar se razvija in je del našega življenja in vpetosti v lokalno in kulturno okolje, katerega del smo vrtec in šola.

Sodelovanje razumemo kot pomemben dejavnik, ki omogoča vsakemu posamezniku postati aktiven sooblikovalec in povezovalec med vrtcem in šolo. Osnovna naloga našega sodelovanja pa je vrtčevskim otrokom olajšati prehod iz vrtca v šolo, navezovati prijateljske stike, se seznaniti z nekoliko drugačnim načinom šolskega življenja, se družiti in otroke navdušiti za vstop v OŠ.

Vsako šolsko leto skupaj začrtamo okvirne vsebine in oblike sodelovanja, ki dopuščajo nadgradnjo ob upoštevanju interesov otrok vrtca in učencev šole.

Nekaj vsebin letošnjega sodelovanja:

 • Sodelovanje v projektu OŠ Lava – Pozdrav ptic miru
 • Jesensko druženje – piknik s petjem, plesom in okušanjem jesenskih dobrot
 • Obisk knjižne tržnice z izmenjavo knjig
 • Obisk šolske knjižnice – pravljična urica s knjižničarko in izposoja knjig
 • Ogled igrane predstave učencev
 • Ogled priložnostnih razstav
 • Ogled predstave učencev v vrtcu
 • Obisk učencev v času počitka otrok v vrtcu – učenci berejo pravljice
 • Obisk in druženje v 1.razredih šole
 • Skupno gibalno-plesno dopoldne
 • Športne igre
 • ….

Ponosni smo, da smo delček v mozaiku življenja otrok in da jim skupaj dajemo dobro popotnico za življenje.

Marinka Brezovšek, dipl. vzg

Dostopnost