Skoči na glavno vsebino

Kot vsako jesen smo tudi letos v enoti Iskrica pripravili nepozabno popoldansko srečanje tako za otroke kot njihove starše.  Obiskala in pozdravila nas je vila Jesenka, ki je poskrbela za kar nekaj presenečenj. Na začetku nas je spodbudila k prepevanju otroških in ljudskih pesmi, kasneje pa povabila starše, da s svojimi otroki zaplešejo ob ritmih ljudskega plesa Rašpla in Požugana.

Vila je imela v svoji košari tudi pisma z nalogami, ki smo jih po uvodnem rajanju skupaj uspešno opravili. Tako so med drugim starši izdelovali strašila in skulpture iz jesenskih plodov, otroci pa iskali denarnice, ki jih je odnesel nagajivi škrat …

Za zaključek pa nas je vila povabila na »tržnico«, ki smo jo postavili na vrtčevskem igrišču. S pomočjo nje se je razvila prava simbolna igra, saj smo med drugim računali, odštevali, zbirali in kupovali jesenske dobrote ter se z njimi tudi sladkali.

Grega Rak, enota Iskrica

Dostopnost