Skoči na glavno vsebino

Tako kot vsako leto so nas tudi letos na pustni torek obiskale različne maškare. Otroci so ostali doma, v vrtec pa so prišle pustne šeme kot si miške, pikapolonice, muce, vile, kuharji, kavboji, ovčke … Kaj pa vzgojitelji? Tudi njih ni bilo, v igralnicah in po hodnikih pa so se potikale muce in mačkoni, ki so skupaj s pisano druščino maškar poskrbele, da se je igrivo ter razigrano pustno vzdušje širilo od vrat do vrat. Tisto dopoldne sta nas obiskala tudi nadvse zabavna mačka in miš, ki sta v svoji hudomušni predstavi naposled le postala prijatelja in se z nami poveselila ob nadaljevanju pustnega rajanja.

Priprave na ta dogodek so seveda potekale že veliko prej, z različno obarvanimi načrtovanimi aktivnostmi. Preoblačili in šemili smo se pred ogledalom, si ogledovali reklamno gradivo, spoznavali slovenske maske in maske širom sveta ter jih sami izdelovali, prisluhnili različnim ritmom glasbe, se ob njej izražali na lasten način, krasili smo igralnice, garderobe … Skratka, otroci so imeli možnosti izražanja skozi različna področja in izrazna sredstva.

Dostopnost