Babice in dedki lahko popestrijo otrokov vsak dan,

še posebej pa obarvajo njegov čustveni svet in pustijo v spominu neprecenljive sledi.

(neznan avtor)

Mesec marec je v vrtcu Zarja namenjen vsakoletnemu medgeneracijskemu srečanju in druženju s starimi starši, zato smo ponovno odprli vrata babicam in dedkom ter jih povabili k skupnemu druženju.

Za njih smo pripravili kratek program in se jim predstavili s plesom, deklamacijami, šaljivkami, prstnimi in rajalnimi igrami ter petjem. V nadaljevanju smo skupaj zapeli še nekaj ljudskih in otroških pesmi ob zvokih harmonike ter kitare.

Nekateri smo se po druženju v vrtcu odpravili še na bližnji hrib Golovec, kjer smo na poti do vrha opravljali razne gibalne in miselne naloge o pomladi ter se igrali gibalno-rajalne igre.

Na koncu srečanja je za dedke in babice sledilo še presenečenje, saj so jih otroci obdarili s svojimi izdelki oz. dragocenim presenečenjem.

Otroci so ob druženju z babicami in dedki doživeli marsikaj prijetnega, kar je bilo moč prepoznati iz njihovih srečnih in nasmejanih obrazov. Druženje smo zaključili z željo, da se naslednjo pomlad zopet snidemo.

Zapisala: Mateja Kos