Skoči na glavno vsebino

Praznično pričakovanje je v mrzlih decembrskih dneh objelo tudi naš vrtec, enoto Iskrica. Pravljičnost, ki jo je pričarala Sneguljčica s svojimi nagajivimi palčki, nas je spodbudila, da smo skupaj s starši okrasili naše igralnice, garderobe in skupni prostor. Ob prijetni glasbi, prazničnih lučkah in ustvarjalni dekoraciji je naše bivanje v vrtcu tako postalo še posebej čarobno. Nekoliko drugačne dopoldneve so ob pripovedovanju različnih zgodb mlajšim vrstnikom pričarali tudi otroci iz starejših oddelkov, prav tako pa na nas ni pozabil sam pek Mišmaš tako je pogosto iz naše kuhinje zadišalo po prazničnih dobrotah. Poseben čar temu mesecu pa je dodala babica Zima, ki nas je za kratek čas obdarila s snegom in nam omogočila doživljanje vsega lepega na povsem igriv otroški način. Raziskovali smo igrišče, se sankali in dričkali, uživali v kepanju ter ustvarjanju snežakov. Ob prijetni glasbi in melodiji instrumentov so se ogrela naša srca, ob doživljanju pravljičnosti napolnila s pozitivnimi mislimi v zavedanju, da otrokom dajemo ravno tisto, kar najbolj potrebujejo in to je objem, nežen dotik, spodbuda, nasmeh …

Gregor Rak, dipl. vzg.

no images were found

Dostopnost