Skoči na glavno vsebino

V MAJU, ko se prebuja narava okoli nas, smo v enoti Ringa raja skupaj z otroki kot pravi raziskovalci skozi različne aktivnosti, spremljali njene navdihujoče se spremembe.

Še posebej smo z velikim navdušenjem opazovali male živali, ki smo jih nato vselej vrnili v naravo, v njihov prvotni dom. Ob dnevu čebel pa smo pobliže spoznali njihovo življenje ter zdravilne učinke medu, ki ga tako pridno nabirajo.

Ob raziskovanju področja narave smo tudi sami sejali in sadili rastline in cvetlice ter ob tem spremljali in beležili vremenske pojave s pomočjo različnih razpredelnic.

Spoznavali smo tudi svoje telo, kako skrbeti zanj in za naše zdravje, ki je naše največje bogastvo.

Skozi vse leto in letne čase pa nas seveda spremlja tudi glasba in tudi tokrat ni bilo nič kaj drugače. Potem so tukaj še pravljične urice, ko poletimo na krilih domišljije, umetniško likovno ustvarjanje in obilo radosti, ki jo z vrtčevskimi prijatelji delimo vsak dan.

Zapisala: Urška Mastnak dipl. vzg.

Dostopnost