Skoči na glavno vsebino

V torek, 7. 2. 2023, dan pred slovenskim kulturnim praznikom, so v vseh enotah Vrtca Zarja potekale slavnostne prireditve, ki so izražale naš odnos do kulture. Kultura torej ni le Prešeren, temveč vse kar nas obdaja. Je objem, topel stisk roke, prijazna beseda, tolažba, sprejemanje kompromisov, širjenje pozitivne energije, glasba, ples, … torej preprosto ŽIVLJENJE.

Ob vsakem takšnem dogodku se spletajo prav posebne vezi, ki so pokazatelj, kako izredno pomembno je, da si ob vzgoji naših bodočih generacij znamo podati roke, hoditi drug ob drugem, se medsebojno dopolnjevati, spodbujati in graditi trdne mostove, ki temeljijo na osnovi spoštovanja in sprejemanja unikatnosti vsakega posameznika in družbe kot celote.

Tudi vam želimo KULTUREN praznični dan, ki ga praznujemo vsako leto 8. februarja. Ob spodnji galeriji (prikaz kulturnih dogodkov po enotah) pa vam pošiljamo tudi pesem avtorice Ide Semenčič.

Otrok mamo vpraša,
kaj je to kultura?

Le ta začudena obstane, saj resno jo vprašanje gane.
Skromno mu obrazloži, in takole odgovori:

kultura nas sprejme, ko se rodimo,
raste z nami, ko se igramo,
hodimo v šolo, v službo hitimo.

Ko smo veseli, z nami se smeje, ko žalostni smo, nam dušo ogreje,
pesmi in knjige nam piše, slike nariše, les obdeluje, kamen oblikuje,
pravljice bere, solze izpere, se z lutkami igra, iz ekrana smehlja,
naravo ohranja, stavbe vzdržuje, staro z novim povezuje.

Prijazno z vsemi se rokuje, prešerno poje, lepo pozdravlja,
ob odhodu se poslavlja, je naša zgodovina in domovina.

Od rojstva do smrti z nami živi, kultura sem jaz, si ti, smo mi vsi.

(Ida Semenčič)

Dostopnost