Skoči na glavno vsebino

Trajnostni urbani razvoj Celja in zeleno mesto po meri ljudi sta dva prioritetna cilja Mestne občine Celje, ki za svojo uresničitev potrebujeta sodelovanje vseh v močni in povezani skupnosti. Že od leta 2001 Mestna občina Celje sodeluje pri Evropskem tednu mobilnosti (ETM), projektu, ki širom EU poskuša z različnimi akcijami spreminjati navade ljudi in jih navduševati za trajnostno mobilnost. 

Tako bo tudi letos, med 16. in 22. septembrom, ko za ljudi odpirajo in za avtomobile zapirajo Prešernovo ulico v starem mestnem jedru, kjer v sodelovanju s številnimi partnerji razmišljajo o naši prihodnosti ter korakih, ki jih lahko skupaj naredimo za trajnostni in zeleni razvoj našega mesta.

Letošnji ETM prinaša pester program za vse generacije, s katerim ozaveščajo o pomembnosti spremembe mobilnostnih navad pri občanih in občankah. 
Med večjimi dogodki organizirajo v sredo, 20. 9 . 2023, “Dan varne trajnostne mobilnosti”, kjer bodo mladi skozi strukturiran dialog iskali rešitve in predstavili ideje, kako spodbuditi občanke in občane k večji uporabi trajnostnih mobilnih sredstev. Hkrati pa bodo imeli možnost preizkusiti različne oblike mobilnosti na varen način.
 
Zadnji dan, v petek, 22. 9. 2023, ki je hkrati dan brez avtomobila, bo na zaprti Prešernovi ulici PARKirni dan z županovo odprto pisarno ter predstavitvijo celjskih društev, klubov, zavodov, organizacij, ki bodo pripravljali aktivnosti na temo zdravega načina življenja. Tudi uvedba aplikacije Centralka prispeva k boljši uporabniški izkušnji Kolesca in Celebusa na enostaven in prijazen način. Vsak dan boste imeli možnost, da jo spoznate, si jo naložite ter jo na licu mesta začnete uporabljati.
 
TUKAJ si lahko pogledate podroben program Evropskega tedna mobilnosti v Celju.
 
Vabljeni na Prešernovo ulico in druge lokacije v mestu. Začnimo živeti bolje.
 
 
Dostopnost