V ponedeljek, 23. 9., smo se otroci starejših oddelkov iz enote Ringa raja in vzgojiteljice Anita, Nina in Neža, udeležili športno obarvane prireditve na Špici v sklopu dneva slovenskega športa.

V uradnem delu prireditve sta nas pozdravila g. podžupan, Samo Seničar in predsednik športne zveze Celje, g. Matej Polutnik, sledila je slovenska himna, nato pa se je začel športni del, ki smo ga že nestrpno pričakovali.

Organizatorji so pripravili bogat program, tako za majhne kot za velike otroke in tako poskrbeli za prijetno izkoriščeno dopoldne vseh prisotnih. Med drugim smo si lahko ogledali nekaj tematskih stojnic, akrobatske podvige na trampolinu in zaplesali Foksijev ples ter tako dobro razgibali celo telo.

Otroci so imeli pripravljen tudi gibalni poligon, kjer smo izkoristili naravne oblike gibanja, zaključili pa smo z zabavno igro s plohalom, kjer ni manjkalo smeha. V vrtec smo se vrnili utrujeni, a zadovoljni in ponosni na to, koliko zmoremo.

Zapisala: Anita Zupanc, dipl. vzg.