V petek, 20. 11. 2015 smo v okviru vseslovenskega tradicionalnega zajtrka http://tradicionalni-zajtrk.si/ (kruh, maslo, med in mleko) gostili čebelarja Gorazda Gradišnika. Z njim so se v enoti Živ žav pogovarjali otroci najstarejših oddelkov.  Med drugim so ga spraševali:

»Kdaj nas pičijo čebele?« »Kaj čebele jejo?« »Ali imajo čebele kraljico?« »Zakaj pokrijejo čebele med?« »Koliko čebelic živi v panju?« »Kdo je oče vseh čebelic?« »Koliko časa traja, da se izležejo mlade čebele?«

Čebelar jim je z veseljem odgovarjal  na zastavljena vprašanja ter jih ob pripravljenem materialu (panj, satje, satnice, čebelji vosek …) spodbudil k neposrednemu izkušenjskemu doživljanju in učenju.

Za prijetno, zanimivo in poučno dopoldne se g. Gradišniku lepo zahvaljujemo.

Sanela Nikolić, dipl. vzg. in Nenad Vranešević, prof., vzg. predšol. otrok

[Galerija ni najdena]