Najprej smo izvedli jesensko srečanje oddelki starejših otrok, ki nas je jesen obdarila s čudovitim, prijetno toplim vremenom. Ob 15. uri smo se zbrali pred našim vrtcem in se s številnimi spremljevalci odpravili proti Šmartinskemu jezeru. Pot nas je peljala ob Koprivnici, mimo cerkve Sv. Duh, po pešpoti vse tja do brane in jezera. Na novo urejenem otroškem igrišču nas je pričakala čisto prava tetka Jesen in nam ponudila dobrote, ki so jih pripravile naše odlične kuharice. Ob uživanju v pečenem krompirčku in sadju smo prijetno poklepetali, otroci pa so se lahko poigrali na zanimivih igralih. Srečanje smo zaključili malce utrujeni, vendar prijetno siti in polni vtisov.

Oddelki mlajših otrok pa smo jesensko srečanje organizirali v vrtcu. Uživali in družili smo se na 10 postajah, ki so bile gibalno, ustvarjalno, matematično, spretnostno in podeželsko obarvane. Izdelovali smo strašila, luščili koruzo, jo nizali na podlago, prevažali buče, vlekli vrv, prepevali in še mnogo več. Imeli smo krasno popoldne, ki si ga bomo vtisnili v trajen spomin.

Zapisali: Suzana Križanec in Anja Zupanc