Skoči na glavno vsebino

V torek, 6.10., je enota Iskrica praznovala 40-letnico svojega delovanja.  To je bil v našem vrtcu prav poseben dan. Vsi otroci so se pripravljali na nastop. Skupaj s starši smo se zbrali na igrišču. Kljub dežju, ki je rahlo rosil, je bilo praznovanje veselo in sproščeno. Ob glasbeni spremljavi se je razlegalo petje v kombinaciji z literarnimi besedili, mislimi in željami otrok ter gibalnimi motivi iz zakladnice otroških ljudskih pesmi. Predstavili so se tudi otroci folklorne skupine.

Prav posebej pa so se za ta jubilejni dan predstavili tudi naši strokovni delavci z ljudskim plesom.

Naše druženje smo zaključili s pesmijo Moj, tvoj, naš vrtec danes praznuje in s pokušino jesenskih dobrot – s pečenim krompirjem, pečenimi jabolki, sadjem in z limonado.

Kljub muhastemu jesenskemu dnevu nam bo ta dan ostal še dolgo v spominu.

 Mojca Sirk, dipl. vzg., vodja enote

Dostopnost