7. april – Svetovni dan zdravja 2016

»Sladkorno bolezen obvladajmo skupaj«

Danes, 7. aprila 2016, bomo obeležili že 66. svetovni dan zdravja, ki je letos posvečen sladkorni bolezni. Letošnje globalno geslo je »Premagajmo sladkorno bolezen«. Izjemno pomembno je zgodnje prepoznavanje bolezni in njeno takojšnje zdravljenje, saj lahko na ta način sladkorno bolezen uspešno obvladujemo.

image001

V sodobnem času računalništva, televizije, tehnologije in vsesplošnemu pomanjkanju časa staršev je pomembno poslanstvo vrtca slediti otrokovi potrebi po gibanju, gojiti stik z naravo in ga učiti zdravih navad; biti za otroka tukaj in sedaj, mu ponujati kvalitetne pogoje bivanja in mu nuditi podporo, ki jo potrebuje.

V okviru svetovnega dneva zdravja bomo delo v vrtcu posvetili usmeritvam k ciljem:

• razvijanje veselja do gibanja pri otrocih in odraslih,
  • izboljšati splošno telesno zmogljivost,
  • utrjevati zdravje,
  • razbijati monotono preživljanje prostega časa,
  • sprostitev, zadovoljstvo in veselje ob gibalnih igrah,
  • razvijanje koordinacije, orientacije v prostoru, hitrost in moč celega telesa, sodelovanje s sovrstniki,
  • krepitev vezi,
  • prenos pozitivnega vzorca na otroke in sicer najprej s strani okolice (tudi zaposleni v vrtcu) ter nato s strani staršev in domače okolice,
  • varnost v prometu,
  • skrb za zdravje zob.

V duhu zdravja vas lepo pozdravljamo.

Tadeja Pfeifer, OZHRIP                                              Marija Grešak, univ. dipl. soc. ped.,  l.r.