Skoči na glavno vsebino

V okvirju projekta “Pasavček”, v katerem sodelujemo že vrsto let, smo se tudi v letošnjem letu udeležili programa “Kolesarčki”, ki se je odvijal v enoti Mehurček. Otroci so se preizkušali v vožnji z mini-avtomobili ter utrjevali znanje o pravilih v prometu, prometnih znakih, varnosti na cesti …

Proces učenja in skrbi za varno ravnanje v prometu se je odvijal v sodelovanju z družino skozi vse leto. Kot dodatno motivacijsko spodbudo smo uporabili figuro Pasavček. Vsak otrok ima namreč možnost dva dni preživeti s Pasavčkom, ki ga spremlja povsod. Nato svoje vtise nariše, skupaj s starši opiše,fotografira in prinese v vrtec. Ob tem nastajajo različni plakati, risbe, izdelki … otroci pripovedujejo, izmenjujejo svoje izkušnje …

Vzgojiteljice starejših oddelkov

no images were found

Dostopnost