Skoči na glavno vsebino

Gibanje je eno najbolj pomembnih področji otrokovega razvoja v predšolskem obdobju. Z gibanjem otrok zaznava in odkriva svoje telo, preizkuša kaj zmore, doživlja veselje in ponos ob razvijajočih se sposobnostih in spretnostih. Prav zato v našem vrtcu vsakodnevno izvajamo različne gibalne dejavnosti vključno z izvedbo programa Mali sonček.Zaključek celoletnega izvajanja  smo imeli v četrtek, 26. 5. 2016, v lepem sončnem popoldnevu. Otroci oddelkov od 2 do 4 let (Sonček, Rožica in Detelja), smo se skupaj  s starši zbrali na igrišču enote Iskrica. Za začetek smo si mišice ogreli ob glasbi nato pa smo različne gibalne spretnosti razvijali na šestih športnih postajah: Skupaj s starši smo s hokejskimi palicami kotalili žoge in ciljali v gol, prenašali žoge na loparjih, kotalili obroče po hribu navzdol, spretnost hoje razvijali preko t. i. pajkove mreže, skakali v daljino in ciljali z žogami. V prijetnem in sproščenem druženju smo krepili svojo moč z vlečenjem vrvi med otroki skupin, še posebno zanimivo je bilo, ko so za vrv poprijeli starši, ki smo jih spodbujali s glasnim navijanjem in aplavzom. Med tem smo se osvežili z napitkom, ki so ga nam pripravile kuharice.

Na koncu prireditve smo vsakemu otroku podelili  priznanje Mali sonček.

Tako smo skupaj v prijetnem druženju in sproščenem vzdušju preživeli športno popoldne.

Mojca Sirk, dipl. vzg.

no images were found

Dostopnost