Skoči na glavno vsebino

Mesec maj smo v enoti Ringa raja posvetili gibanju in skrbi za zdravje: z otroki smo si ogledali AS Kladivar, poslikali majice za prireditev Zarjin športnik ter izdelovali navijaške rekvizite.

Vsakodnevno smo izvajali elementarne oblike gibanja (tek, plazenje, plezanje, preskakovanje ovir ipd.) ter razvijali motoriko, ravnotežje in osvajali koordinacijo telesa na spretnostnih poligonih. Otroci so svoje spretnosti urili pri vožnji s skiroji in na skuterjih ter razvijali ravnotežje pri hoji na hoduljah. Igrali smo se igre z žogo, velik del pa smo namenili igram medsebojnega sodelovanja in spodbujanja.

Vse, kar smo tekom  leta usvajali in osvojili, smo predstavili na prireditvi Zarjin športnik, kjer smo se ob glasnem spodbujanju in navijanju staršev s tribun kot čisto pravi športniki spoprijeli z gibalnimi nalogami in izzivi.

Otroci so se likovno izražali v različnih tehnikah, njihovi končni izdelki pa so popestrili galerijo v prostorih enote.

ALEKSANDRA CONRADI

no images were found

Dostopnost