Skoči na glavno vsebino

Ogled gledališke predstave Pekarna Mišmaš nas je tako navdušil, da smo si v oddelkih Lastovka in Sinička uredili čisto pravo vrtčevsko pekarno. V oddelke smo povabili poklicnega peka, s katerim smo najprej zgnetli testo, nato pa oblikovali različne žemljice, kifeljčke, pletenke in seveda tudi Mišmaševe rogljičke. Na velikih pladnjih smo jih s ponosom odnesli v kuhinjo in nestrpno čakali, da bodo pečeni. Kmalu je iz kuhinje omamno zadišalo kot v pravi pekarni in pri kosilu smo lahko svoje mojstrovine tudi okušali. Bili smo zelo ustvarjalni peki, ob tem smo se izredno zabavali, seveda pa nam je nekaj dobrot še tudi ostalo, katere smo ob odhodu  zavili in odnesli domov. Bilo je čudovito dopoldne, ki nam je pričaralo pravo praznično vzdušje tako med otroki kot tudi odraslimi.

Strokovni delavci oddelkov LA in SI

Dostopnost