Skoči na glavno vsebino

Zima zima bela … Res je nastopila prava zima in nam pričarala čudovito zimsko pravljico. Za belo in mrzlo pravljico polno radosti je poskrbela naša stalnica vila z imenom Zimabela, ki nas je obiskala tudi že v mesecu decembru. Presenetila nas je na prvi zimski dan, 21. 12. 2016, in otrokom v enoti Iskrica zaupala svojo čarobno skrivnost, da bo kmalu po naši deželi natrosila sneg. Otroci željni snega so bili nadvse srečni, ko je vila začela s svojo čarobno paličico trositi prve snežinke, veselo in razigrano so se podali raziskovanju ter radostim naproti. S sanmi in snežnimi lopatami smo se neutrudno spuščali po vrtčevskem hribčku in malo večjem hribu pri OŠ Lava ter preprosto uživali na snegu. V zahvalo pa smo prijazni vili, ki smo jo poimenovali kar snežna vila, naredili presenečenje –  sneženega moža.

Nataša Koštomaj, mag. umetnosti, vzg. predšol. otrok

 

Dostopnost