Skoči na glavno vsebino

Dopoldnevi v poletnih mesecih so namenjeni predvsem sproščanju ob raznolikih dejavnostih, ki jih izvajamo najpogosteje v hladni senci pod krošnjami vrtčevskih dreves. Večino časa, če nam to omogočajo vremenske razmere, namenimo   predvsem igri z  vodo, sestavljanju različnih vodnih konstrukcij, igri z vodnimi mlinčki in otroškimi igrami, ki nam poleg prijetnega vzdušja omogočajo tudi raziskovanje aktualnosti iz bližnjega okolja.

Otroci tako starejših kot mlajših oddelkov neizmerno uživajo pri raziskovanju in izvajanju različnih eksperimentov, s pomočjo katerih se na zabaven način seznanjamo s poučnimi vsebinami iz vsakdanjega življenja (npr. poskus mini vulkan, podvodni vulkan …).

Veliko časa preživimo tudi v peskovnikih, kjer tako otroci kot odrasli oblikujemo in se igramo z mivko, vanjo rišemo sledi, jo presipavamo, z njo polnimo različne posode …

Ob vsem tem si neštetokrat ustvarimo bogato paleto prijetnih in sproščenih trenutkov, prežetih z nasmehom ter pozitivno energijo.

Strokovni delavni vrtca Zarja

no images were found

Dostopnost