Skoči na glavno vsebino

V mesecu oktobru smo z otroki starejših oddelkov dodobra spoznali ljudsko pravljico o deklici, ki je pri pometanju našla cekinček in si zanj kupila piskrček. Prigode ljubke deklice Mojce Pokrajculje in njenih prijateljic, živali, so nam, strokovnim delavcem, bile vodilo pri načrtovanju jesenskega srečanja. Otroke in starše je na vrtčevskem igrišču uvodoma z znanim napevom nagovorila Mojca Pokrajculja, nato pa so vsi skupaj razvijali finomotorične spretnosti v ustvarjalnih delavnicah, v katere so se za nekaj časa spremenile kar igralnice same (nizanje jesenskih plodov, izdelovanje živalic iz plastenk, naprstne lutke idr.). Sledilo je sproščeno druženje in sladkanje z jesenskimi dobrotami na igrišču, manjkalo pa ni niti prepevanja že znanih otroški pesmic z jesensko tematiko.

Zapisala: Aleksandra Conradi

 

Dostopnost