Skoči na glavno vsebino

V enoti Čira čara smo svetovni dan zdravja obeležili z načrtovanimi (jutranjimi) aktivnostmi v prostorih in na igrišču našega vrtca. Otroci so se aktivno vključevali v dejavnosti na temo »Kako ostati zdrav?« Pri izvedbi smo sodelovali tudi z zunanjimi sodelavci (medicinsko sestro Zdravstvenega doma Celje). Na igrišču in okolici vrtca so imeli otroci možnost sodelovanja v različnih gibalnih, gibalno rajalnih igrah, igrah z žogo, gibalnimi poligoni, usmerjenim tekom okoli igrišča … Še posebej pa so imeli otroci ob raziskovanju naravnega okolja možnosti raziskovanja različnih gibalnih izzivov. Najpomembnejše nam je bilo, da so se sproščeno igrali, medsebojno sodelovali, začutili svoje telo, raziskovali, razvijali vztrajnost, ustvarjalnost in domišljijo ter se ob tem počutili zadovoljne.

Zapisala: Ksenija Škrubej, dipl. vzg.

]

Dostopnost