Skoči na glavno vsebino

V vrtec je prišel igrivi in šaljivi “praznik” – pust. Torej čas veselja ob pripravah na pomlad in čas, ko šeme prevzamejo oblast. Namesto vzgojiteljev in otrok so bile ta dan v vrtcu vesele maškare, ki so se zabavale ob maskiranju in rajanju …

Priprave na ta dogodek so seveda potekale že predhodno, z različno obarvanimi načrtovanimi aktivnostmi. Preoblačili in šemili smo se pred ogledalom, si ogledovali reklamno gradivo, spoznavali slovenske maske in maske širom sveta, prisluhnili različnim ritmom glasbe, se ob njih izražali, krasili igralnice, garderobe … Skratka, otroci in odrasli smo imeli možnosti izražanja skozi različna področja in izrazna sredstva.

Na pustni torek, pa so v vsaki enoti vzgojitelji s pomočjo različnih dejavnosti poskrbeli za razigrano vzdušje, ki se je že navsezgodaj zjutraj, poleg vonja po okusnih krofih, širilo od vrat do vrat.

Dostopnost