Skoči na glavno vsebino

V enoti Iskrica smo slavnostno prejeli olimpijsko plamenico, simbol, ki ponazarja povezanost med ljudmi, prijateljstvo in ljubezen do športa oz. gibanja. S pridihom Antike nas je navdušila s plesom olimpijskih krogov, ki ponazarjajo 5 celin: modra – Evropa, črna – Afrika, rdeča – Amerika, rumena – Azija in zelena – Avstralija z Oceanijo, prepleteni med seboj pa simbolizirajo sožitje, medsebojno spoštovanje in tako zelo potrebno prijateljstvo med narodi.

Ponosni, da nas je doletela velika čast, smo z nasmehi na obrazih olimpijski ogenj ponesli v enoto Mehurček, kjer so nas navdušeno sprejeli otroci in vzgojitelji ter prevzeli plamenico, od koder bo v naslednjih dneh potovala žareča naprej do končnega cilja – MINI OLIMPIJADE na AS Kladivar.

Zapisala: Lilijana Stokić, dipl. vzg.

Dostopnost