Skoči na glavno vsebino

Otroci iz oddelka Sončnica, smo skupaj z Anito in Goranom izkoristili tople dneve in se v septembru večkrat odpravili na potep v bližnjo okolico. Nazadnje nas je pot vodila tudi na Golovec, kjer smo si nabrali polne košare listja, želoda in vejic, ki smo jih nato uporabili za igro ter ustvarjanje v igralnici in na igrišču.

»Ko smo prispeli do vrha hriba, smo zaslišali nežen glas, ki je klical otroke, zraven pa se nagajivo smejal. Takoj smo prepoznali glas. Bil je vendar od gozdnega škrata. Otroci so staknili glave in ugotovili, da škrat nujno potrebuje novo hišico, saj so hladnejši jesenski dnevi tik pred nami. Vsi skupaj smo zavihali rokave, poiskali veje in listje ter s skupnimi močmi ustvarili najbolj čarobno škratjo hišico, v kateri bo lahko ob toplem čaju in morda kakšnem piškotu, pogrel svoje drobne ročice.«

Na koncu smo mu še zapeli tisto znano škratovsko in obljubili, da ga spet kmalu obiščemo.

Zapisala: Anita Zupanc, dipl. vzg.

Dostopnost