Skoči na glavno vsebino

V sredo, 22. novembra, so na igrišču enote Iskrica zatulile sirene reševalnih vozil Urgentnega centra Celje. Brez skrbi, nič hujšega se ni pripetilo.

V sklopu meseca zdravja smo jih prijazno povabili na obisk. Ekipa predanih in nasmejanih reševalcev nam je predstavila svoj poklic. Pokukali smo v njihove reševalne torbe, si ogledali vozila, pripomočke in prisluhnili dobrim nasvetom za varnost ter zdravje. Najpogumnejši otroci so se prelevili v paciente, spet drugi pa so raje pritiskali na gumbe za sirene in reševalne luči. 

Spoznali smo, kako spoštovanja vreden in pomemben je poklic reševalcev. Njihov obisk je pri otrocih pustil velik pečat in upamo, da se še kdaj vidimo takole pri raziskovanju in preizkušanju njihove tehnologije. Iskreno se jim zahvaljujemo za obisk. 

Zapisala: Urška Jagrič

 

Dostopnost