Skoči na glavno vsebino

Obisk plezalne stene na IV. OŠ Celje

Skoraj že tradicionalno smo si tudi letos med zimskimi počitnicami dopoldne v vrtcu popestrili z obiskom plezalne stene na IV. OŠ Celje. Tam so se otroci in vzgojitelji predšolskih oddelkov enote Živ Žav  preizkusili v športnem plezanju. Po začetnem ogrevanju in spoznavanju s plezalno opremo (plezalni pas, plezalke, vrečka z magnezijem, vrv in varovalo) smo otrokom predstavili osnove gibanja na plezalni steni. Ko smo skupaj ugotovili, da se po steni najlažje premikamo kot žabice (in ne kot dinozavri), so otroci pričeli s plezanjem. Plezali so lahko brez uporabe vrvi in s pomočjo blazin ali pa z varovanjem z vrvjo, kjer jim je bilo seveda najbolj všeč pozibavanje na vrvi. V plezanju so se pogumno preizkusili prav vsi otroci, na kar smo bili vzgojitelji zelo ponosni.

Nekaj plezalnih utrinkov si lahko ogledate v spodnji galeriji.

Zapisala in vodila dejavnost na IV. OŠ Celje: Brina Mudri, dipl. vzg.

Dostopnost