Skoči na glavno vsebino

V enoti Iskrica deluje Otroška folklorna skupine Vrtca Zarja, ki skozi igriv, šaljiv in zabaven način obuja izročilo naših dedkov in babic. V letošnjem letu sodeluje 34 otrok starih od 4 do 6 let. Otroci vse leto skozi tedenska srečanja spoznavajo ljudske plese, pesmi in običaje in osvajajo njihove prvine.  Ob tem  se  zabavajo ter spletajo nova prijateljstva.

V teh dneh se intenzivno pripravljajo na 20. Državno revijo ljudskih pesmi, plesov in običajev PIKA POKA POD GORO, ki se je bodo udeležili v petek, 13.5.2016, ob 10.00 uri v Rogaški Slatini.

Ob tej priložnosti so pripravili in izvedli prav poseben nastop in svojo odrsko postavitev z naslovom CIGANČEK predstavili  prijateljem in vzgojiteljicam v vrtcu, ti pa so jih nagradili z močnim aplavzom.

Vodja folklorne skupine: Nina Gajšek

no images were found

Dostopnost